RSS
 

Bielizna a płodność

22 lut

Czy zauważyłyście Dziewczyny, że kiedyś prawie wszystkie majtki i majteczki były uszyte z materiałów takich, jak bawełna i wełna. Głównie z bawełny. Pamiętam całe dzieciństwo, szkołę, nawet jeszcze studia i wiele późniejszych lat.

Teraz wchodzę do sklepu i widzę same poliestry.

Przerażające. Dlaczego?

Dlatego, że taka bielizna, noszona przecież bezpośrednio na skórze, ma bezpośredni wpływ na układ hormonalny kobiety!

Poliester ma wpływ na gospodarkę hormonalną, podwzgórze i przysadkę mózgową, które nią zawiadują, na biodostępność hormonów produkowanych przez organizm, na oddziaływanie naturalnych estrogenów, nawet na DNA… Podsumowując, noszenie poliestrowych majtek zaburza gospodarkę hormonalną kobiety. (!)

Piszę o kobietach, bo sprawa tyczy się estrogenów, ale Panowie – te hormony mają też wpływ na Waszą płodność, nie tylko płodność Pań! Mają też wpływ na cholesterol, białka, wapń, krzepliwość krwi, regulację cyklu i inne.

Jako zwolenniczka natury, oczywiście od dawna próbuję znaleźć ładne seksowne rzeczy, które będą zrobione ze zdrowych materiałów. I co? Wygląda na to, że producenci specjalnie najładniejsze wzory robią właśnie z poliestru, a to oznacza, że wcale nie zależy im na zdrowiu kobiet, wręcz przeciwnie. Dziewczyny, tylko w nas siła, bo nasz popyt może modelować podaż. Wybierajcie bawełnę, len, jedwab i wełnę.

 

PS. Butelki plastikowe też są z tego zrobione. Co pijemy?

 

.

 
Brak komentarzy

Napisane przez w kategorii leczenie, Zachowanie Zdrowia, zdrowie

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz