RSS
 

Uwaga na plastikowe opakowania do żywności i napojów

13 lip

Mały powrót, szybka notatka ;)

 

Zwróć uwagę na to, w co zapakowano jedzenie, które kupujesz w sklepie. Każde opakowanie ma swoje oznaczenie, dzięki czemu można się zorientować, które jest dość neutralne dla zdrowia człowieka, a które jest toksyczne i należy go unikać jak ognia.

Przeczytałam artykuły na ten temat i polecam ten dostępny tu: http://www.odzywianie.info.pl/kuchnia/artykuly/art,opakowania-plastikowe-do-zywnosci-rodzaje-i-wplyw-na-zdrowie.html

Na każdym opakowaniu żywności pojawia się znaczek – taki trójkąt z zaokrąglonymi rogami, w którym w środku (lub poniżej) wpisany jest symbol, najczęściej cyfra, którą można bardzo szybko sprawdzić.

 

Podsumowując, wybieramy opakowania z numerami 2 i 5, a reszty unikamy, jeśli tylko się da! Po prostu reszta jest bardzo szkodliwa dla zdrowia!

Zrobiłam mały „research” butelek, w które wlewana jest woda mineralna/źródlana na sprzedaż. I co się okazało? Że wszystkie co do jednej są zapakowane z 1, czyli kompletnie nieodpowiedni plastik :( Także, kochani, wybierajmy opakowania SZKLANE!! Tylko takie są w 100% bezpieczne i zdrowe.

 

Pozdrawiam!

 

Tags: , , , , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
  1. ~Kasia

    1 marca 2016 o 10:02

    Dobry wpis pozdrawiam!