RSS
 

woda i sałata dla modelki

06 gru

Aż trudno to sobie wyobrazić, ale historia jest prawdziwa.

Wtedy byłam jeszcze studentką pierwszego roku i biegałam z castingu na casting, aby zdobyć pierwsze własne pieniądze, z różnych skutkiem, a właściwie to bez skutku innego niż przygoda. Zresztą nigdy nie czułam się w tym towarzystwie jak u siebie, bo mam zupełnie ale to kompletnie inne podejście do życia, ale na początku nie wiedziałam jak będzie dalej i jaka jest rzeczywistość tej branży.

Podczas jednego ze spotkań z dyrektorką agencji modelingowej, otrzymałam szansę i „poradę”. Za dwa miesiące miał się odbyć casting do jednej z największych agencji modelek w Mediolanie na roczny kontrakt! Byłam zaproszona, oszołomiona i gotowa do boju o tę niepowtarzalną szansę na pracę, karierę i świetne zarobki.

Jednak nie było tak kolorowo jak się mogło wydawać – postawiono mi jeden warunek. „Jesteś za gruba, musisz schudnąć, za dużo w pasie i w biodrach, musisz zrzucić szybko parę centymetrów”. Słuchałam i nie wierzyłam własnym uszom, wydawało mi się, że jestem gruba jak słonica, że mam tyłek wielki jak lodówka, a przecież byłam bardzo szczupłą i wysportowaną dziewczyną, jakiś obłęd, teraz to wiem. Nie wiedziałam jak miałabym schudnąć jeszcze bardziej, więc tylko spojrzałam niepewnie i usłyszałam: „…przez dwa miesiące tylko sałata i woda, nic więcej nie jesz, musisz jeść, nie zagładzaj się, ale tylko sałata, dziewczyny tak robią i zobacz, dają radę”.

Tylko sałata i woda? Przez dwa miesiące? Nie dajmy się zwariować!!

Wtedy coś we mnie pękło. Oczywiście nie posłuchałam, poszłam na ten casting, spodobałam się nawet, ale zmierzyli mi biodra i stwierdzili, że odpadam, padło tylko: „Następna!”. Pękło i na szczęście. Już nigdy potem nie wróciłam do żadnej agencji, stwierdziłam, że mężczyźni kochają damskie biodra, a zdrowie jest najważniejsze. A tylko zdrowa kobieta wygląda atrakcyjnie.

I powiem Wam jeszcze jedno: nigdy tego nie róbcie, bo istnieją dużo lepsze sposoby, naprawdę dużo lepsze, przyjemniejsze i dużo bardziej trwałe. 

 

 

Tags: , , , , , , , , , , ,

Dodaj komentarz